Rok 2019

WRZESIEŃ

 

We wrześniu odbyły się cyklicznie organizowane przez nas zawody sportowo – obronne.

W piątej już edycji OCK wzięło udział 6 drużyn które składały się z trzech zawodników oraz zawodnika rezerwowego. Funkcjonariusze Służb Mundurowych, Strażacy Ochotnicy, Uczniowie Klasy Mundurowej oraz drużyna naszych „zapaleńców” stanęli w szranki. Cztery konkurencje – strzelanie z broni krótkiej oraz długiej na różnych odległościach, pierwsza pomoc przedmedyczna, rzut granatem w wyznaczone miejsce oraz tor przeszkód z przenoszeniem rannego na noszach to pot, zmęczenie oraz łapanie oddechu, które dały się we znaki uczestnikom zawodów. Najważniejsza jednak była dobra sportowa zabawa oraz fakt, iż na koniec zawodów wszyscy byli cali i zdrowi. Podczas podliczania wyników wszyscy uczestnicy, obserwatorzy oraz kibice mogli wspólnie usiąść przy ognisku by posilić się po trudach konkurencji a następnie wziąć udział w pokazie broni organizowanym przez naszych kolekcjonerów.

Pierwszy weekend września był mocnym oderwaniem od trudów świeżo rozpoczętego roku szkolnego, dziewczyny z Klubu Strzeleckiego HUZAR przy Zarządzie Wojewódzkim Agata, Paulina oraz Emilia wraz z instruktorem strzelectwa sportowego Rafałem pojechały na ,,Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa LOK w strzelectwie sportowym juniorów i seniorów” do Tarnowa. Miejsc na podium co prawda nie było, ale najważniejsze, że dziewczyny dobrze się bawiły i nabyły nowego doświadczenia, które z pewnością przyda im się w dalszej karierze strzeleckiej…

 

Wyniki Zawodów :

I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna z Olszowej

II miejsce – F-sze Służby Więziennej

III miejsce – LOK „Huzar”

Najlepszy Strzelec :

Jakub Marut LOK „Huzar”

 

SIERPIEŃ

 

Lato z LOKiem – Od 1 sierpnia przez cały miesiąc drzwi naszej strzelnicy pneumatycznej otworzyły się dla dzieci i młodzieży, które mogły pod okiem instruktorów oraz prowadzących strzelanie szlifować swoje umiejętności strzeleckie. W dniu 30.08.2019r odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia Wakacji z LOKiem. W tym dniu na strzelnice pneumatyczną przy ul. Św. Jacka gromadzili się uczestnicy, którzy przez cały miesiąc sierpień nabywali umiejętności strzeleckich z karabinków pneumatycznych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz prowadzących strzelanie. Na początku imprezy zebrani goście zostali przywitani przez kierownika obiektu p. Rafała Sapeta, zostały omówione zasady bezpieczeństwa na strzelnicy oraz harmonogram imprezy. Uczestnicy mogli przygotować się do serii ocenianej, przypomnieć sobie podstawowe czynności obsługi broni a kiedy wszyscy uczestnicy czuli się już gotowi do serii ocenianej zajęli swoje stanowiska, każdy z nich oddał 10 strzałów, po których komisja sędziowska w składzie: instruktor strzelectwa sportowego oraz sędzia klasy II strzelectwa sportowego Rafał Sapeta, prowadzący strzelanie, sędzia III klasy strzelectwa sportowego Przemysław Masło oraz p. Barbara Baran, którzy wyłonili zwycięzców: III miejsce zajął Filip Sapeta z ilością punktów 79 , II miejsce zajęła Małgorzata Kędzierska uzyskując 81 punktów, I miejsce zajęła Paulina Kędzierska z wynikiem 88 punktów. Na koniec został również wyłoniony najlepszy strzelec, którym została Paulina Kędzierska. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, medale oraz dyplomy. Organizatorzy nie zapomnieli o pozostałych uczestnikach, każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal za udział, bo przecież każdy z nich został zwycięzcom! Jako niespodziankę na zakończenie organizatorzy rozlosowali wśród wszystkich uczestników drobne upominki tj. gry, kolorowanki, mini piłki do koszykówki, plecaki/worki i inne drobiazgi, które posłużą naszym pociechom w szkole.

 

CZERWIEC

 

Już od kilku lat organizujemy Rodzinne Zawody Strzeleckie w trakcie trwania “Dni Ziemi Strzeleckiej”. W tym roku również nas nie zabrakło. Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcą 🙂

 

 

Dodatkowo w czerwcu nasi sędziowie wzięli udział w zawodach strzeleckich wyższego szczebla jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje oraz klasę sędziowską. Gratulacje !

przy Zarządzie Wojewódzkim LOK w Opolu