Rok 2017

 

GRUDZIEŃ

09.12.2017 oraz 23.12.2017 “Huzar” spędzili na wspólnym treningu strzeleckim na terenie strzelnicy ZK nr 1 w Strzelcach Opolskich. Ponadto kilku z naszych członków uzyskało status kolekcjonerów broni palnej, dzięki czemu stali się szczęśliwymi posiadaczami broni palnej do celów kolekcjonerskich.
Dnia 15.12.2017 w Restauracji “Na Szlaku” w Leśnicy odbyło się spotkanie sprawozdawczo informacyjne na którym podsumowaliśmy dokonania klubu w bieżącym roku, natomiast 5-ciu szczególnie zasłużonych członków zostało odznaczonych Odznaką Zasłużony Działacz LOK. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Robert Fidyka, Filip Majewski, Dariusz Kędzierski, Tadeusz Fabisiak, Jan Bogusz.
16.12.2017 odbył się II finał organizowanej corocznie Akcji Charytatywnej “Paczki Świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim”. W wyniku akcji zebraliśmy fundusze które mogliśmy z wielką przyjemnością przeznaczyć na paczki, dla Naszych przyjaciół. Natomiast w trakcie wspólnego spotkania organizowano czytanie bajek i pogawędkę.
W trakcie grudnia odbyły się także treningi samoobrony, które cieszą się niesamowitym powodzeniem zwłaszcza wśród płci pięknej. W trakcie zajęć można nauczyć się podstawowych sposobów samoobrony jak również podstaw prawnych związanych z wykładnią praktyczną pojęć obrona konieczna oraz stan wyższej konieczności. Zajęcia to również świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej.

 

LISTOPAD

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność zorganizować w listopadzie non profit Festyn Rodzinny z LOK Huzar z Okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2017 pod patronatem honorowym Burmistrza Strzelec Opolskich, w ramach którego kolega Robert  zaprosił i poprowadził dzieci wraz z rodzicami do rywalizacji sportowej w strzelectwie na terenie Strzelnicy Kulowej Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich.
W tym roku zagościli u nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich wraz z opiekunem, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich także z opiekunem, oraz rodzice z dziećmi, dla których zorganizowano międzyszkolne zawody strzeleckie w których laur zwycięstwa przypadł:
I Miejsce – Paulina Kędzierska ze Szkoły Podstawowej nr 7 która uzyskała 86pkt
II miejsce- Gabriel Gazda ze Szkoły Podstawowej nr 1 który uzyskał 82pkt
III miejsce- Paweł Wiśnia ze Szkoły Podstawowej nr 1 który uzyskał 80pkt
Następnie dla przybyłych na miejsce rodziców z dziećmi zorganizowano Rodzinne Zawody Strzeleckie w których konkurowali w strzelaniu drużynowym gdzie po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięskie zespoły:
I miejsce – Kacper i Klaudiusz Friedrich uzyskując 60pkt
II miejsce- Andrzej i Paweł Wiśnia uzyskując 41(+)pkt
III miejsce- Andrzej i Anna Bogusz uzyskując 41pkt
Dla wszystkich gości oprócz wrażeń związanych z rywalizacją sportową czekały jeszcze takie atrakcje jak pokaz sprzętu Ratowniczo-Gaśniczego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, pokaz sprawności funkcjonariuszy SW wchodzących w skład GISW, przejażdżki bryczką jak również  pokaz kolekcjonerski broni palnej gdzie wszyscy uczestnicy festynu mogli podziwiać kolekcje broni palnej oraz wysłuchać prelekcji na jej temat. Zorganizowano także dla zainteresowanych strzelania z broni palnej karabinków BRNO kat.5,6mm,
Niniejsze przedsięwzięcie realizowane jest cyklicznie w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada dzięki pomocy i wsparciu :
Burmistrza Strzelec Opolskich Tadeusza Goc
Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji UM Strzelce Op Dariusza Bolechowskiego
Komendanta Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Wojciecha Lisowskiego
Dyrektora Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich płk. Andrzeja Tesarewicza
Dyrektora Opolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Opolu ppłk(r) Jacka Sierżyńskiego
oraz wielu ludzi dobrej woli i serca, którzy w tym szczególnym dniu ofiarowali swój wolny czas na pracę w ramach wolontariatu aby zrealizować festyn rodzinny by uśmiech zagościł na ustach dzieci, i w sposób szczególny między pokoleniowy celebrować wspólne dobro jakim jest Niepodległość Polski.
25.11.2017 odbył się trening Sekcji Strzeleckiej LOK Huzar Strzelce Op, na terenie strzelnicy Zakładu Karnego nr 1,
natomiast już 26 listopada 2017r nasi członkowie wzięli udział w Egzaminie na Patent Strzelecki PZSS gdzie po weryfikacji wiedzy teoretycznej i praktycznej, udało się im zakończyć egzamin z wynikiem pozytywnym tym samym uzyskując uprawnienia do współzawodnictwa w dyscyplinach pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa.
nasi absolwenci:
-Natalia
-Renata
-Agnieszka
-Alojzy
Tym samym jesteśmy bardzo zadowoleni że przystępujący do egzaminu nasz członek honorowy pan Alojzy który przyjechał na egzamin aż z Kanady, zdał go bez najmniejszych kłopotów. Z tego miejsca należy serdecznie podziękować naszym członkom, którzy przez kilka miesięcy w sposób prawidłowy przygotowali całą grupę do tego egzaminu.

 

WRZESIEŃ

Wrzesień 2017 rozpoczął się od otwarcia Młodzieżowej Sekcji Survivalowej – w ramach działalności statutowej prowadzonej przez naszą Jednostkę Terenową LOK Huzar, jest to ukłon w stronę młodzieży szkolnej od lat 14  w związku z pojawiającymi się prośbami naszej lokalnej społeczności, która uczęszcza na organizowane przez nas imprezy, aby realizować tego typu zajęcia w ramach już prowadzonej działalności statutowej.
Kierowanie Sekcją objął nasz kolega Przemysław, instruktor strzelectwa oraz legitymujący się uprawnieniami prowadzącego strzelanie wspólnie z Jakubem , zajęcia sekcji odbywają się regularnie 4 razy w miesiącu w weekendy aktualnie nadal trwa nabór do sekcji więc gorąco zapraszamy.
30 września
Odbyły się już po raz trzeci Zawody Sportowo Obronne pod patronatem honorowym Burmistrza Strzelec Opolskich, gdzie w rywalizacji sportów obronnych udział wzięło pięć trzyosobowych drużyn, które stanęły w szranki w ramach takich konkurencji jak:
celność w rzucie granatem F1 (szkolnym), udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przenoszenie na czas poszkodowanego na noszach polowych, oraz strzelanie z broni palnej tj. karabinu. Na miejscu zawodów przybyła delegacja Wojskowej Komendy Uzupełnień z Kędzierzyna Koźla gdzie utworzono  punkt informacyjny dla kandydatów do służby w Siłach Zbrojnych RP, jak również obecni na miejscu wojskowi przekazywali wszelkie niezbędne informację dotyczące służby wojskowej, gdzie ta forma wsparcia informacyjnego cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony osób obecnych na zawodach.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli:
I miejsce Zespół Urzędu Miejskiego Strzelce Opolskie uzyskując łącznie 240pkt.
II miejsce JT 0911 LOK “Huzar” Strzelce Op uzyskując łącznie 220pkt.
III miejsce CKZiU JT 0416 LOK “SKORPION” Strzelce Opolskie  uzyskując łącznie 218pkt.
W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce Mariusz Kurzeja uzyskując łącznie 81pkt
II miejsce Jacek Goczoł uzyskując łącznie 80pkt w tym z konkurencji strzelanie  49pkt.
III miejsce Aleksandra Golec uzyskując łącznie 80pkt w tym z konkurencji strzelanie 48pkt.
Dla wszystkich uczestników zawodów przewidziany był catering przygotowany przez Restaurację “Na Szlaku” w Leśnicy w postaci grochówki, natomiast zwycięzcy odebrali trofea z rąk przybyłego na miejsce Burmistrza Strzelec Opolskich Tadeusza Goc.
16 – 24 września
 Odbyły się zajęcia survivalowe sekcji młodzieżowej “Huzara”, które odbyły się na terenie gminy Strzelce Opolskie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem a w okresie 22-24 września odbył się kurs Prowadzącego Strzelanie LOK są to uprawnienia określone w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 15 marca 2000 roku w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic, uprawniające do prowadzenia strzelań na obiektach strzelnic funkcjonujących w oparciu o ustawę z dni 21 maja 1999 o broni i amunicji. W kursie wzięło udział 10-ciu kursantów którzy przez trzy dni zgłębiali wiedzę z przepisów prawa związanych ze strzelectwem, budową i warunkami bezpieczeństwa w obsłudze broni palnej, pierwszą pomocą przedmedyczną oraz odbyli strzelania programowe i egzaminacyjne z różnych rodzajów broni palnej.
09 września
Obchodziliśmy 6 urodziny “Huzara” więc z tej okazji spotkaliśmy się na strzelnicy aby w miłym gronie rekreacyjnie przeprowadzić strzelania. Natomiast kolega Rafał instruktor strzelectwa rozpoczął szkolenie strzeleckie wg programu “Strzał” dla członków sekcji strzeleckiej, w ramach którego nasi słuchacze mogą dowiedzieć się o przepisach prawnych a także zasadach obsługi broni palnej  i historii strzelectwa.  Niniejsze szkolenie jest przygotowaniem członków podchodzących do egzaminu na Patent Strzelecki.
     

 

SIERPIEŃ

W sierpniu 2017 nasze działania zwrócone były głównie w stronę treningów sekcji strzeleckiej na terenie strzelnicy ZK nr1 w Strzelcach Op oraz ostatniemu etapowi szkolenia SERE dla sekcji Obrony Terytorialnej. W związku z czym 12.08.2017 oraz 26.08.2017 odbył się trening strzelecki na strzelnicy ZK nr 1 Farska Kolonia połączony ze szkoleniem dla kandydatów na egzamin patent strzelecki. Natomiast 13.08.2017 odbyło się szkolenie teoretyczne z survivalu militarnego, a następnie już w terminie 17-19.08.2017 przeszliśmy do ostatniego etapu szkolenia w terenie przygodnym, w którym członkowie sekcji Obrony Terytorialnej trenowali praktycznie przetrwanie w terenie wysokiego ryzyka w przypadku natrafienia na siły nieprzyjaciela, oraz unikanie grup pościgowych. Z relacji uczestników szkolenia jasno dało się odczuć że szkolenie to było strzałem w przysłowiową 10-tkę, ponieważ poziom szkolenia był wysoki, natomiast zadania postawione przed uczestnikami też nie należały do najłatwiejszych – natomiast entuzjazm uczestników szkolenia na zakończeniu wskazywał że będziemy częściej organizować takie przedsięwzięcia. Należy przy tym dodać że szkolenie to zostało przeprowadzone w ramach programu szkolenia ogólnowojskowego Huzar Ligi Obrony Kraju, w ramach naszych kompetencji.
Natomiast 25.08.2017 nasi członkowie wsparli logistycznie zaprzyjaźnioną Szkołę Pływania “Wodnik” Zbigniewa Chałata, która organizowała w tym dniu imprezę rekreacyjną dla dzieci na terenie kąpieliska miejskiego w Leśnicy. Zorganizowane zawody strzeleckie w trakcie wielu innych atrakcji związanych z wodą, jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

LIPIEC

W lipcu 2017 zostaliśmy mile zaskoczeni przez Burmistrza Strzelec Opolskich który wsparł wszystkich naszych członków przekazując koszulki polo z logiem Strzelec Opolskich oraz napisem Liga Obrony Kraju HUZAR, celem promowania działalności statutowej LOK-u w trakcie udziału i organizowania imprez. Oprócz tego realizowane były także ćwiczenia w ramach Obrony Terytorialnej LOK gdzie członkowie na ośrodku WOPR w Januszkowicach uczestniczyli w szkoleniu SERE czyli Survival, Evasion, Resistance, Escape w trakcie którego , omówiono wpływ zimna i przebywania w zimnej wodzie na organizm ludzki, pływano w mundurach oraz ćwiczono wychodzenie z wody z różnych postaw. Ponadto odbywały się także szkolenia z technik przetrwania w terenie przygodnym. Równolegle odbywały się treningi strzeleckie na strzelnicy Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich.

 

 

….. :::: KURS PROWADZĄCEGO STRZELANIE LOK :::: …..

 

10.06.2017

Trening przed Zawodami Strzeleckimi II Memoriału Olafa Firlusa, które odbędą się 18 czerwca br na strzelnicy kulowej ZK nr 1 w Strzelcach Op.

 

04.06.2017

Dni Ziemi Strzeleckiej

    

03.06.2017

Uczestnictwo 2 naszych kolegów w zawodach służb mundurowych o Puchar Komendanta Policji w Katowicach.

02.06.2017

Dzień Dziecka na terenie ośrodka szkolno-rekreacyjnego w Januszkowicach dla pociech naszych członków.

28.05.2017

Organizowane były zajęcia dla zainteresowanych survivalem militarnym w konwencji SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape – Przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka to działania podejmowane przez personel wojskowy na wypadek oderwania od sił własnych lub zestrzelenia nad terytorium wroga.)

27.05.2017

Zorganizowane były zajęcia strzeleckie na terenie strzelnicy Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, gdzie w wolnej chwili realizowaliśmy dalszą część prac gospodarczych polegająca na koszeniu rubieży i toru strzeleckiego.

 

21.05.2017

Kolejni nasi członkowie – Dariusz, Przemek, Filip oraz Piotr mogli się pochwalić zdanym egzaminem na Patent Strzelecki Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego który się odbył na strzelnicy LOK w Opolu ul. Św Jacka 2, tym samym uzyskali kwalifikacje w sporcie strzeleckim w kategoriach pistolet, karabin, strzelba.

20.05.2017

Rozpoczęliśmy prace porządkowe na terenie użytkowanej przez nas strzelnicy Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich polegające na renowacji drewnianego budynku gospodarczego oraz koszenia trawy i oprysku środkami ochrony roślin.

13.05.2017

Realizowaliśmy strzelania przygotowujące naszych członków do egzaminu na Patent Strzelecki.

03.05.2017

Maj rozpoczęliśmy tradycyjnie od złożenia kwiatów pod pomnikiem “Piety Śląskiej Ofiar i Przemocy” z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, na Rynku Strzelec Opolskich.

02.04.2017

Huzarzy dziś nie pospali. Poranne zajęcia zaczęliśmy już o 6 rano. Po zajęciach, część z nas udała się w okolice Opola, aby uczestniczyć w grze ASG zorganizowanej przez Leszcze ASG Team Opole.

 

01.03.2017

W tym roku współorganizowaliśmy po raz pierwszy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Strzelcach Opolskich uroczystość o charakterze patriotycznym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2017 w Barucie 01.03.2017r pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

25.02.2017

W godzinach porannych odbyły się zajęcia na strzelnicy kulowej Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, gdzie testowano pomyślnie nasze poppery oraz nowe nabytki naszych kolegów, a najmłodszy strzelec który przyjechał z tatą-klubowiczem, mógł szlifować swoje umiejętności strzeleckie na karabinku pneumatycznym. Wszystkim uczestnikom sobotniego spotkania dopisała pogoda, a na koniec pochylono się nad kiełbaskami z grila.

 

19.02.2017

Nasi członkowie Obrony Terytorialnej LOK, realizowali pod okiem instruktora zajęcia w ramach programu szkolenia ogólnowojskowego Huzar, w tematyce Indywidualne działania żołnierza na polu walki (w terenie zurbanizowanym), w ćwiczeniach uczestniczyli członkowie Kędzierzyńskiej organizacji “Strzelec”.

18.02.2017

Członkowie LOK-u posiadający pozwolenia na posiadanie broni palnej wzięli udział w I Międzyklubowych zawodach strzeleckich Pasjonat – LOK Huzar, gdzie w trakcie rozegranych konkurencji strzeleckich z broni palnej centralnego zapłonu udało się zdobyć 1 miejsce w rozegranej konkurencji strzeleckiej na 25m, oraz 2 miejsce w kategorii pistolet dynamiczny IPSC.

14.02.2017

W ramach akcji “ZIMA 2017” braliśmy udział w XXI Zimowym Rajdzie Pieszym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kalinowicach, gdzie nasi koledzy zrealizowali pokaz broni palnej. W tym samym przedsięwzięciu zrealizowaliśmy zawody w strzelaniu z karabinka pneumatycznego  w ramach jednej z wielu konkurencji rajdowych.

 

W styczniu udało nam się pozyskać 2 sztuki karabinków pneumatycznych kal.4,5mm Slavia 631 do treningu strzeleckiego oraz w ramach wsparcia naszej działalności ze strony samorządu gm.Ujazd pozyskaliśmy kserokopiarkę Kyocera wraz z zapasowymi tonerami.
Wcześniej doszło do spotkania Prezesów – LOK Huzar oraz Stowarzyszenia Pasjonat, gdzie ustalono ogólne możliwości współpracy międzyklubowej w roku 2017, co bardzo pozytywnie wpłynie na jakość prowadzonych przedsięwzięć. Odebrano także dla naszych członków legitymacje, które w tym roku są już za darmo.

 

22.01.2017 oraz 29.01.2017

Obrona Terytorialna rozpoczęła nowy rok spotykając się dwa razy w pierwszym miesiącu roku by nadal doskonalić swoje umiejętności.

13.01.2017

Uczniowie CKZiU w Strzelcach Opolskich ze Szkolnego Klubu Strzeleckiego 0416 LOK SKORPION w dniu 13.01.2017 zrealizowali trening strzelecki na naszej strzelnicy pneumatycznej.

 

 

przy Zarządzie Wojewódzkim LOK w Opolu